facebook
G+

Promocje
Newsletter


Wyjątkowy prezent!


 

BONY UPOMINKOWE 

na zabiegi w Centrum Dermedica

 

kliknij tutaj aby dowiedzieć się więcej

 

Carocelle Likopen

Suplementy Diety » Carocelle Likopen

     Najlepszy w swojej kategorii Likopen jest najnowszym osiagnięciem naukowców z Cambrige (UK). W badaniech klinicznych udowodniono 2 razy wyższe stężenie Likopenu we krwi w porównaniu z konkurencyjnymi produktami.

     Likopen należy do rodziny związków pochodzenia roslinnego zwanych karotenoidami. Dzieki silnym właściwościom antyoksydacyjnym pomagają one chronić rośliny przed zniszczeniami spowodowanymi stresem oksydacyjnym wywołanym przez różne czynniki środowiskowe (np. światło słoneczne). Najbogatsze w likopen są: pomidory, różowy grejphrut, arbuz, papaja, jagody goji-którym likopen nadaje czerwony kolor.

     Ze względu na swoje właściwości antyoksydacyjne likopen :

  • zwalcza wolne rodniki uszkadzające komórki skóry i powodujące przedwczesne starzenie oraz raka skóry
  • zmniejsza wrażliwość skóry na promieniowanie ultrafioletowe i poprawia strukturę skóry, stymulując komórki wytwarzające kolagen i elastynę
  • zmniejsza uszkodzenie mitohondrailnego DNA przyczyniając się do starzenia komórek skóry
  • dzięki zdolności do zmniejszania oksydacji lipidów może obniżyć ryzyko występowania szeregu chorób, takich jak choroba wieńcowa, nadciśnienie tetnicze etc.
  • redukuje oksydację LDL, która jest jednym z najważniejszych czynników sprzyjających rozwojowimiażdżycy
  • obniża ryzyko osteoporozy u kobiet po menopauzie.
  • pozytywnie wpływa na jakość plemników

    W wielu badanieach klinicznych potwierdzono silną korelację między szorskością skóry a zawartością likopenu w organiźmie. Wyniki te wskazują, że dzięki większej ilości likopenu w skórze staje się ona gładsza i wygląda młodziej.
Autor:a