facebook
G+

Dietetyka

 

Porady udzielane pacjentom w Dermedice z zakresu dietetyki klinicznej stanowią bardzo ważny element medycyny estetycznej i anty-aging. Program stworzony przez profesjonalnego dietetyka wzmacnia efekty zabiegów wyszczuplających, redukujących tkankę tłuszczową leczących cellulit, otyłość, a udzielane wskazówki pozwalają nie tylko na zachowanie pięknej sylwetki, ale i korzystnie wpływają na zdrowie i dobre samopoczucie.

 

Jak przebiegają konsultacje z dietetykiem?

Podstawą do opracowania diety jest wywiad z pacjentem. Dotyczy on jego nawyków żywieniowych, stylu życia, problemów zdrowotnych, preferencji żywieniowych i aktywności fizycznej. Oceniany jest również stopień nadwagi. Dietetyk w oparciu o uzyskane na drodze wywiadu i badania informacje opracowuje specjalny program dietetyczny, dostosowany do potrzeb pacjenta. Stosowanie się do zaleceń i wskazówek pozwala na wyeliminowanie błędów dietetycznych, wdrożenie zdrowych nawyków żywieniowych oraz na szybkie uzyskanie wymarzonej sylwetki.

 

Jakie są programy dietetyczne?

Najważniejszym aspektem przy ustalaniu programów dietetycznych jest zdrowie. Przygotowane diety są dostosowane do indywidualnych preferencji i stylu życia pacjenta, urozmaicone, łatwe do przygotowania i skuteczne. Zachowują przy tym pełnię składników, niezbędnych do stworzenia odpowiednio zbilansowanej, zdrowej diety.

zdrowa dieta